Naše filozofie

Metody a přístupy, které uplatňujeme:

• škola je postavena na principech programu Začít spolu
  • hodnotíme slovně, motivujeme děti k vlastnímu rozvoji
  • matematiku objevujeme Hejného metodou
  • učíme se číst a psát metodou Sfumato (splývavé čtení)
  • využíváme mezioborové předměty
  • poskytujeme rozšířenou výuku jazyků s rodilými mluvčími
  • klademe důraz na rozvoj čtenářské gramotnosti a kritického myšlení
  • součástí výuky je pobyt ve volné přírodě
  • nezvoní nám – když skončíme práci, máme přestávku
  • respektujeme osobnost každého dítěte a učíme respektu k ostatním i celému světu
  • věříme ve vnitřní motivaci k učení a snažíme se ji u dětí podporovat
  • dáváme prostor ke komunikaci a vyjádření sebe sama
  • vedeme děti k poznání vlastní výjimečnosti, ne zařazení se do průměru
  • vedeme děti ke spolupráci a pochopení ostatních
  • učíme pomoci těm, kdo to potřebují
  • vedeme k pochopení kultury a tradic našeho i jiných národů

Naším cílem je podporovat v dětech samostatnost a odvahu objevovat nové věci a motivovat je tak, aby s objevováním šel ruku v ruce i pozitivní rozvoj osobnosti, rozeznání dobrého od zlého,
respektování citů, práv i názorové svobody ostatních a objektivní hodnocení výkonů každého dítěte.

Podporujeme dětskou fantazii, poznání a tvoření. Respektujeme jedinečnost každého dítěte a děti jsou naší nekonečnou inspirací. Nechceme, aby se učily mechanicky, protože takové učení nemá v reálném světě velké uplatnění. Pomáháme našim dětem k vnitřnímu pochopení souvislostí a orientování se podle vlastních zážitku, skrz které přichází opravdové vnitřní učení.

Komunikace s rodiči je pro nás velmi důležitá. Děti žijí ve dvou světech – doma a ve škole. Bez komunikace mezi těmito světy je těžké vytvořit pro dítě harmonické prostředí. Potřebujeme se navzájem znát a spolupracovat. Prosíme proto – mluvte s námi a pomozte nám tím vytvořit harmonické a chápající prostředí pro vaše dítě. Vaše informace jsou pro nás cenné.