Daniela Matyasko

Daniela Matyasko - asistentka učitele

Jsem maminka 3 dětí. V roce 2008 se mi narodila první dcera a od té doby se mé zájmy více obrátily k dětem. V roce 2009 jsme společně s kamarádkami založily rodinné centrum Leťánek, kde jsem vedla hudební kroužek, pomáhala jsem s hlídáním v herně a účastnila jsem se různých dětských akcí. Také jsem začala spravovat webové stránky rodinného centra.

V roce 2010 se mi narodil syn a aktivity se zúžily na správu webových stránek a účast na velkých dětských akcích jako Pohádkový les, Hravě a Zdravě, Velikonoční vajíčko.

V roce 2013 se mi narodila nejmladší dcera. Věděla jsem, že už se zpět do původní práce nevrátím. Práce s dětmi mě naplňovala a naplňuje čím dál víc. Proto jsem začala vést ve školce kroužek flétny a následně začala pracovat jako asistent pedagoga.

Stále více se orientuji ke zdravé stravě a zdravému životnímu stylu. Zajímám se o způsoby výchovy, snažím se k dětem přistupovat s porozuměním a respektem. Miluji hory a horskou turistiku.

Vystudovala jsem gymnázium v Praze. Dále jsem pokračovala ročním studiem anglického jazyka. Poté jsem začala pracovat v softwarové firmě jako metodik. Od 6ti do 15ti let jsem navštěvovala ZUŠ v Hostivaři, kde jsem studovala obr Zobcová flétna a Housle.

Absolvovala jsem kurzy: Respektovat a být respektován paní Jany Nováčkové, Když dítě nechce spát a Metoda pevného objetí psycholožky Jiřiny Prekopové, Reiki 1, 2, 3, Profesionální výcvik Kraniosakrální Biodynamiky. Velmi mě oslovila kniha Vychováváme děti a rosteme s nimi od Naomi Aldort.

V roce 2018 jsem absolvovala akreditovaný kurz pro obor Asistent pedagoga.